Dziecko u dentysty


Małe dzieci to szczególni pacjenci, ponieważ wymagają odpowiedniego podejścia lekarza specjalisty. Dziedziną, która zajmuje się leczeniem uzębienia mlecznego oraz zębów stałych niedojrzałych, leczeniem chorób błony śluzowej u dzieci a także profilaktyką próchnicy i wad zgryzu jest stomatologia dziecięca inaczej zwana pedodoncją.

Dentysta dziecięcy musi być nie tylko doskonałym stomatologiem, ale i osobą wzbudzającą zaufanie, która potrafi znaleźć wspólny język z maluchem. Dobry dentysta dziecięcy Poznań powinien przekonać dziecko, że wizyta w gabinecie stomatologicznym może być prawdziwą przygodą.

Pierwsza wizyta u dentysty
Wizytę adaptacyjną powinniśmy umówić po pojawieniu się pierwszych mlecznych zębów, zazwyczaj pomiędzy pierwszym, a drugim rokiem życia dziecka. Jest to dobra okazja aby dziecko mogło oswoić się z gabinetem stomatologicznym i lekarzem oraz świetny moment na udzielenie rodzicom kilku cennych i praktycznych porad odnośnie właściwej pielęgnacji zębów i dziąseł. Odpowiednie przygotowanie dziecka do pierwszej wizyty u dentysty oraz prawidłowy jej przebieg są bardzo ważne, ponieważ kształtują późniejsze nastawienie malucha do kolejnych wizyt oraz chęć współpracy z dentystą.

Pamiętaj, że decyzję o wyborze gabinetu stomatologicznego warto dobrze przemyśleć.