Folie PCV


Czym są folie pcv? Folie pcv jest to nic innego jak elastyczne folie, które sprawdzają się w przemyśle samochodowym (myjnie, warsztaty, lakiernictwo), logistycznym (magazyny oraz hale) lub przemyśle rolniczo-spożywczym (na przykład chłodnie, zamrażalnie bądź przetwórstwo mięsne oraz rybne). Jak widać folie pcv mają bardzo szerokie zastosowanie.

Folia PCV – bezpieczeństwo i funkcjonalność

Jest to również nieodłączny element specjalistycznych zasłon (zasłon spawalniczych, które zapewniają bezpieczeństwo przy pracy spawalniczej, zapobiegając szkodliwemu działaniu promieniowania bądź poparzeniom). Folie pvc jest to stosunkowo niedrogie rozwiązanie, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę ich szereg możliwości i zastosowań. Są one bowiem wytrzymałe na wszelkie uszkodzenia mechaniczne, ale również niezawodne bez względu na warunki, w jakich przyjdzie im się znajdować.

Jakie cechy wykazują folie pcv?

Folie pcv mają mnóstwo cech, które potrzebne są przy szeregu prac. Folie pcv wykazują: wytrzymałość na działania mechaniczne, odpowiednią izolację termiczną (zarówno w przypadku wysokich, jak i niskich temperatur), optymalną elastyczność, odbijanie oraz pochłanianie fal dźwiękowych, co ułatwia pracę w środowisku, gdzie występuje duży hałas, ale również zapewniają bezpieczeństwo, nie narażając pracowników na zacięcie bądź wypadek. Są również wytrzymałe na działanie wielu substancji chemicznych, w tym rozpuszczalników. Co ważne, są również przyjazne środowisku, więc nie przyczyniają się do negatywnych zmian klimatycznych. Ważnym aspektem jeśli chodzi o folie pcv jest fakt, że nie wymagają żadnej konserwacji – jest to więc niezwykle wygodne rozwiązanie.

Folia paskowa pcv wykorzystywana jest do specjalistycznych zasłon, niezbędnych między innymi przy pracy z łukiem spawalniczym. Zapewniają one ochronę przed promieniowaniem podczerwonym IR oraz promieniowaniem ultrafioletowym UV. Redukują hałas, chronią przed poparzeniami, ale również wykazują bardzo ważną cechę, jaką jest samoistne gaszenie się – trwające maksymalnie 3 sekundy. To również pełni bardzo ważną role w miejscach pracy z łukiem spawalniczym.

Zobacz tutaj: https://ekranypcv.pl/