Jak zostać dekarzem?


Różne są zawodowe marzenia, a każdy ma prawo dążyć do wykonywania takiego zawodu, jaki tylko przypadnie mu do gustu. Niekoniecznie musi to być zawód wymagający wysiłku typowo intelektualnego. Niektórzy dużo lepiej czują się w pracach fizycznych, do których nakłania chociażby dekarstwo Poznań, będące całkiem przyjemną i stosunkowo dochodową branżą. Dekarzami zostają najczęściej sprawni i silni mężczyźni, którzy nie boją się fizycznych wyzwań, a wręcz czerpią z nich przyjemność. W tym zawodzie ogólna kondycja i wytrzymałość rzeczywiście mają bardzo duże znaczenie. A co jeszcze trzeba mieć lub co trzeba zrobić, by zająć się tym zawodem na dobre i naprawdę zacząć na nim zarabiać?

Do uzyskania tytułu dekarza niezbędne staje się ukończenie specjalistycznej szkoły branżowej. Trzeba wybrać dla siebie profil budowlany, a następnie – już przy wyborze specjalizacji, którą najczęściej określa się na ostatnim lub drugim roku – zdecydować się na kształcenie w kierunku dekarza. Taka szkoła trwa trzy lata i kończy się dwoma egzaminami. Po pomyślnym przejściu przez oba egzaminy – część teoretyczną i część praktyczną – absolwenci otrzymują tytuł dekarza, a wraz z nim pełne prawo do wykonywania zawodu i pobierania pieniędzy za świadczenie usług dekarskich. Edukacja trochę trwa, ale jest opłacalna, dlatego warto poświęcić na nią swój czas i włożyć w nią nieco wysiłku.

Jeżeli jednak o zmianie zawodu myśli się już w późniejszym wieku i nie ma się czasu lub ochoty na to, by znów wracać do szkoły i spędzać w niej kolejne trzy lata, zawsze istnieje opcja przyspieszenia trybu nauki poprzez ukończenie krótszego i mocno skoncentrowanego kursu kwalifikacyjnego w odpowiedniej placówce szkoleniowej. Dekarz Poznań może także kształcić się pod okiem osób bardziej doświadczonych, działających już w tym zawodzie od wielu lat. To też jest jakiś sposób na pozyskanie nowego fachu, choć jego wadą jest to, że nie gwarantuje on uzyskania tzw. „papierka”, albowiem nawet przy takiej samodzielnej nauce konieczne jest później przystąpienie do zawodowych egzaminów, przez które nie zawsze przechodzi się pomyślnie.

Zobacz: www.polwest.pl/