Krzesła od producenta


Większość dostępnych na rynku krzeseł biurowych nie jest ergonomiczna, choć pojęcie ergonomii ma sens tylko wtedy, gdy odnosi się do konkretnych potrzeb. Na co zatem zwrócić uwagę przy wyborze odpowiedniego fotela biurowego, aby zapewnić sobie komfort pracy przez kilka godzin dziennie?

Nie ulega wątpliwości, że pierwszym parametrem podlegającym ocenie jest ergonomia. Jest to jednak bardzo złożony parametr, którego analiza wymaga pewnej wiedzy. Najpierw należy przeanalizować własny styl pracy, który określa, które elementy są kluczowe dla ergonomii, a które drugorzędne.

Krzesła do biura

Bardzo popularne w ostatnich latach, poza klasycznymi fotelami biurowymi, są fotele kubełkowe lub specjalne fotele dla graczy. W obu przypadkach pojawia się ten sam problem – wysoka cena. Aby to zminimalizować, producenci rezygnują z niektórych funkcji występujących w prostszych modelach i na przykład nie montują w fotelach regulowanego podparcia lędźwiowego lub zdejmowanego zagłówka. Oznacza to, że krzesło jest bardzo ergonomiczne, ale tylko dla użytkowników w pewnym, wąskim zakresie wzrostu.

Od producenta

Funkcjonalne fotele klasyczne również nie są tanie, ale ich główną przewagą nad fotelami kubełkowymi jest większa możliwość dostosowania do potrzeb indywidualnego użytkownika, co jest bardzo ważne dla osób o nieregularnym wzroście, zmieniających pozycję lub mających bardzo specyficzne wymagania. Niewiele krzeseł biurowych można określić mianem prawdziwie uniwersalnych. Zazwyczaj to użytkownik musi określić, w jaki sposób będzie korzystał z krzesła, aby dobrać odpowiednie cechy funkcjonalne i skupić się na najważniejszych elementach ergonomicznych.

Od producenta – sprawdź na stronie: www.stylehome.com.pl

Nie przepłacaj

Poniżej przedstawiamy krótką listę zastosowań i elementów, na które należy zwrócić uwagę przy zakupie fotela biurowego, gdyż to one mają największy wpływ na komfort użytkowania fotela biurowego w zależności od wykonywanej pracy. Powyżej pewnego progu cenowego różnice pomiędzy poszczególnymi modelami foteli biurowych stają się już tylko prestiżowe. Rodzaj tapicerki ma drugorzędne znaczenie, ale oczywiste jest, że włókna syntetyczne będą tańsze od prawdziwej skóry. Ergonomia nie ma jednak praktycznie żadnego wpływu na cenę, dlatego jeszcze przed wyborem koloru należy ustalić budżet na zakup.