Zastosowanie technik laserowych w kosmetologii


Obecnie obserwuje się szybki rozwój zabiegów kosmetologicznych, prowadzący do powstawania coraz to nowych rozwiązań, pozwalających upiększyć twarz i ciało oraz pozbyć się niepożądanych cech. Jedną z coraz częściej wykorzystywanych na różnorakie sposoby technik jest laser.
Jednokolorowa, syntetycznie uzyskiwana wiązka światła zyskała na popularności w polu zabiegów kosmetycznych, dzięki depilacji laserowej, która cieszy się dużym zainteresowaniem, dzięki jej niezaprzeczalnej skuteczności. Depilacja oparta jest na pochłanianiu światła przez melaninę – pigment zawarty w cebulce włosa, co prowadzi do jego usunięcia. Barwnik ten znajduje się również w komórkach skóry, dzięki czemu laser może zostać użyty do różnorodnych zabiegów mających na celu usuwanie niepożądanych przebarwień takich jak depigmentacja znamion, zmian wynikających ze starzenia lub działania światła słonecznego, czy usuwanie piegów.

Usuwanie tatuażu

Odpowiednio dobrany laser jest również w stanie pozbyć się syntetycznego pigmentu, wprowadzonego pod skórę, jakim jest tusz używany do wykonania tatuaży. Usuwanie tatuażu może być wręcz symboliczne, pozwolić na zamknięcie pewnego rozdziału w życiu, czy też, po prostu, pozbycie się niechcianego, źle wykonanego tatuażu. Zabiegi laserowe, często muszą zostać przeprowadzone kilkukrotnie przed uzyskaniem pożądanego efektu, jednakże na koniec, pozwalają na pozbycie się większości barwnika, sprawiając że jest on praktycznie niewidoczny.
Niezwykle ważne jest, by zabiegi laserowe były wykonywane przez osoby wykwalifikowane w zakresie kosmetologii i medycyny. Dobranie odpowiednio silnego natężenia w zależności od koloru skóry jest niezbędne, ponieważ zbyt silna wiązka lasera może doprowadzić do, czasem głębokich, oparzeń skóry i powstania blizn.

Przeciwwskazania

Warto również pamiętać o tym, że pewne choroby, jak i przyjmowane leki mogą zwiększać wrażliwość skóry i tym samym podatność na oparzenia, więc niezbędne jest skonsultowanie się z osobą mającą wykonać zabieg lub lekarzem. Można więc stwierdzić, że zabiegi laserowe są niezwykle przydatne i mają szeroki zakres zastosowań, jednak wiążą się z pewnym ryzykiem, o którym nie można zapominać.

Profesjonalny gabinet, specjaliści z wieloletnim doświadczeniem: https://izabelacytrowska.pl/